Dzisiaj opowiem wam trochę o platformie Skillshare oraz jednym z kursów na tej stronie – Botanical Line Drawing. Dzięki niej nauczyłam się rysować proste wzory kwiatowe. Przydaje się to np. do bullet journala i ozdabiania notatek, a do tego jest proste i szybkie.

Co to jest skillshare?

W skrócie to platforma, na której znajdują się kursy z różnych dziedzin m.in. kreatywności, technologii, biznesu i lifestyle. Ma pewną wadę, ponieważ jest w całości po angielsku, ale myślę, że dla wielu z was tak jak i mnie nie jest to przeszkodą. Do niektórych kursów nie trzeba znać języka, wystarczy patrzeć, co dana osoba robi.

Zobaczcie filmik skillshare:


Żeby móc korzystać z Skillshare trzeba płacić abonament miesięczny lub roczny.

Z tym linkiem możecie założyć konto i korzystać z niego przez 2 miesiące za darmo.

Z czystym sercem polecam, bo jest tam wiele świetnych filmików i tutoriali, które mogą pozwolić nam się rozwijać. O tych, które skradły moje serce postaram się tutaj napisać, a dziś pierwszy z nich – botanical line drawing.

Botanical Line Drawing

Zawsze chciałam umieć ładnie rysować i malować. Nigdy jednak nie miałam natchnienia żeby próbować, bo nie wychodziło mi to najlepiej i zniechęcałam się. W tym roku w szał rysunków z motywami roślinnymi wpadłam i ja. I stwierdziłam, że muszę się nauczyć tych najprostszych, przecież to nie może być aż tak trudne! No i zaczęło się.

 

Peggy Dean (autorkę tego kursu) kojarzyłam już wcześniej. Wiedziałam, że wydała książkę o tym samym tytule oraz, że wrzucała krótkie zdjęcia-tutoriale jak narysować pojedyńcze kwiatki.

kwiaty proste do narysowania

Gdy znalazłam jej kurs na skillshare od razu zaczęłam go oglądać. Jej rośliny wydawały się takie proste do narysowania, a gdy spróbowałam sama, to byłam o tym przekonana. Oczywiście moje rysunki nie są tak ładne jak Peggy, ale jak na początek jestem naprawdę zadowolona z efektu.

margaretka rysunek

Peggy ma wiele kursów na skillshare m.in. o rysowaniu kaktusów i sukulentów czy handletteringu. Zamierzam obejrzeć je wszystkie, bo to wielka dawka inspiracji. Polecam z całego serca!

wianek rysunek

Link do kursów Peggy znajdziecie tutaj:

Botanical Line Drawing

Line Drawing: Cactus & Succulent Edition

25 Banners Anyone Can Draw

Hand Lettering: 4 Easy Steps to Modern Calligraphy

Watercolor: 10 Easy Projects Anyone Can Paint

Profil Peggy na Skillshare

Jeśli macie ochotę zobaczyć całą platformę sklillshare i kurs Peggy to mam dla was dwa miesiące abonamentu za darmo.

Wystarczy kliknąć tutaj i zarejestrować się.

To tyle na dzisiaj, mam nadzieje, że kurs spodoba wam się równie mocno jak mi.

Nie zapomnijcie zajrzeć na mojego facebooka i instagrama, żeby być na bierząco

instagram

facebook