jak wykorzystać pusty zeszyt

Jak wykorzystać pusty zeszyt? – 30 sposobów na zeszyt

 
Jak byłam mała i miałam ładny, niewykorzystany zeszyt to zawsze się zastanawiałam jak go wykorzystać. Nie chciałam, żeby był byle jakim brudnopisem czy coś w tym stylu. Szukałam w internecie pomysłów, ale nic ciekawego nie znalazłam. Za to dzisiaj mam odpowiedź na pytanie: jak wykorzystać pusty zeszyt? – aż 30 pomysłów na jego wypełnienie:

30 pomysłów na wykorzystanie zeszytu

 

1. Morning pages

Morning pages czyli poranne strony to nic innego jak zapisywanie określonej ilości stron każdego dnia. Nie ma określonej rzeczy która zapisujesz. Priszesz to, co ci ślina na język przyniesie.

2. Wieczorne pages

Patrz wyżej, jedyne co się zmienia to pora dnia.

3. Pamiętnik

Wydaje mi się, że tego nie trzeba przedstawiać…

 
4. Jestem wdzięczna za…
Każdego dnia kilka zdań za co jesteśmy wdzięczni danego dnia. Proste i pozwala dostrzec wiele dobrego w naszym życiu.
do czego użyć zeszyt?
 

5. Travel notebook

Travel notebook to nic innego jak pamiątka z podróży w postaci albumu z m.in. zdjęciami, biletami i opisami wydarzeń. Świetnie się do tego wraca po latach.
6. Current me vs. Future me
W skrócie: na lewej stronie rysujesz siebie obecnie a na drugiej w przyszłości a wokół piszesz to co Cię charakteryzuje oraz to co chcesz osiągnąć i kim stać się w przyszłości.
 
7. Szkicownik
Naukę rysowania można przecież zacząć od zeszytu – nie trzeba od razu kupować drogich specjalnych kartek i bloków.
 
8. Poezja/ pisanie piosenek
Jeśli jeszcze nigdy nie próbowaliście pisać własnych wierszy lub piosenek, to zdecydowanie spróbujcie! Świetna zabawa, a kto wie, może stworzycie jakiś nowy przebój?
 

9. Bullet journal

Na temat zastosowań bullet journalu pisałam m.in. tutaj
  
10. Notatki z nowo nauczonych rzeczy
Na naukę nigdy za późno, zawsze warto się nauczyć czegoś nowego dla samego siebie. Niezależnie czy będzie to nauka programowania, biologia czy różne porady i triki makijażowe lub life-hacki.
 
11. Przepiśnik
Ulubione przepisy warto trzymać w jednym miejscu. Pierwszą rzeczą w której można by zapisać taką receptę jest właśnie zeszyt. Moja babcia nadal korzysta ze swojego, starego zeszytu, a teraz pewnie mogłaby wydać książkę z tymi przepisami, bo znajduje się tam wiele skarbów!
 
hiacynt w doniczce handlettering
12. Zeszyt do handletteringu
Zeszyt w linie i kratki jest doskonały dla osób rozpoczynających naukę handletteringu. Linie pomagają w utrzymaniu równej wielkości i poziomu.
 
13. Opowiadanie
Dla humanistów na odprężenie i pobudzenie kreatywności proponuje spróbować napisać opowiadanie. Można zachować dla siebie w szufladzie, a może potem opublikować i otrzymamy kolejny bestseller, kto wie? Potem taki zeszyt może być dużo warty!
 
14. Adresownik
Zapisywanie kontaktów w telefonie jest wygodne, ale jak nam telefon ukradną, może się okazać, że mamy problem. Dlatego jestem za wersją papierową w domu, dodatkowo można trzymać tam adresy mieszkań znajomych i rodziny na wypadek wysłania jakiś zaproszeń czy kartek bez potrzeby ciągłych pytań o adres i czekaniu na odpowiedź.
 
15. Sennik
Instrukcja jest banalnie prosta: budzisz się i od razu piszesz jak najwięcej szczegółów ze snu. Wiadomo im później tym mniej pamiętasz, a czasem warto zapisać i poczytać jakie sny się miało np. 5 lat temu…
 
16. Planowanie wydarzenia
Dobre przyjęcie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Żeby trzymać wszystko w jednym miejscy i poukładane wystarczy mieć zeszyt.
 
17. Dziennik diety
Jeśli nie chcesz od razu wydawać wielkiej sumy na specjalne notesy – żaden problem! Wypróbuj w zeszycie i przekonaj się czy ci to pasuje, inspiracji możesz poszukać w internecie i zrobić samemu.
 
18. Treningi
Jak wykonywać ćwiczenia, ile serii po ile razy, jaki czas itd. – to wszystko trzeba gdzieś zapisywać.
 

 co zrobić z pustym zeszytem?

19.Dziennik ogrodowy
Zapisywanie dat posadzenia roślinek albo plan gdzie co posiać – Pole do popisu jest duże. Można stworzyć własną encyklopedie roślin z własnego ogrodu z opisem ich właściwości.
 
20. Cytaty
Cytaty motywują ludzi do działania. Jest ich tak dużo i jak tu zapamiętać je wszystkie, w dodatku z autorem? A może by tak zapisać w zeszycie?
 
21. Powiedzonka
Czyli coś, co od dawna mówię, że muszę zrobić. Uwielbiam jak moja mama i babcia czasami komentują coś powiedzonkami, których nie znam. Czasami nie mają one sensu, ale są zabawne i warto zapisać, żeby na starość mieć co wspominać.
 
22. Coś co przeczytasz jak będziesz w złym nastroju
Może to być np. lista rzeczy, które w sobie lubisz.
 
23. Księga wydatków
Żeby kontrolować ile się wydało w ciągu miesiąca i na czym można zaoszczędzić.
 
24. Księga gości/pamiętnik
Gdy ktoś wpadnie do was z wizytą poproście go, żeby napisał wam kilka słów do zeszytu. Po kilku latach jak się przypadkowo znajdzie taki zeszyt, to można się nieźle pośmiać.
 
25. Szlaczki
Kratki mogą posłużyć do nauki szlaczków i ornamentów.
 
26. Planowanie zakupów
Lista rzeczy, które chce się kupić, zarówno te z marketu jak i większe wydatki takie jak sprzęty AGD czy inne pozycje z wishlist
 
27. Osiąganie celów
Ustalenie sobie celi do osiągnięcia i dokłądne rozpisanie sposobu ich osiągnięcia jest dobrym pomysłem na spełnianie marzeń.

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

 
28. Planner kariery
Podonie jak w 27. Rozpiska co chcemy robić w życiu i jak dotrzeć na sam szczyt.
 
29. Zeszyt tematyczny
np. rośliny, psy, koty czy też style architektoniczne.
 
30. Zeszyt do nauki nowego języka
Macie jakiś język, którego zawsze chcieliście się nauczyć, ale nigdy nie było na to odpowiedniej pory? No to jest właśnie teraz!
 
Zapraszam was na mojego facebooka i instagrama, aby być na bieżąco.
 
Mam nadzieję, że nie zabraknie wam już pomysłów jak wykorzystać pusty zeszyt. A wy do czego używacie zeszytów? Dajcie znać w komentarzu.
 
 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top