Do 26 maja zostało już niewiele czasu więc warto pomyśleć o jakimś prezencie na tą szczególną okazję. Myślę, że podziękowanie dla mam i drobny prezent może sprawić, że wasza mama poczuje się doceniona za trud, który włożyła w wasze wychowanie. Czasem się jednak zdarzy, że nie mamy za dużo pieniędzy, żeby kupić prezent, ale to nie jest problem przynajmniej dla mnie. Sama uważam, że ręcznie robiony prezent jest warty dużo więcej niż kupiony w sklepie, bo w końcu poświęcamy swój czas, który jest bezcenny. Dlatego mam dziś dla was pomysły na DIY prezent na dzień mamy.

 

Kolorowanka na ścianę

kolorowanka na ścianę

Nie każdy z nas jest artystą. Ale to nie wyklucza, że możemy zrobić arcydzieło, które można powiesić na ścianę.

Co będzie potrzebne?

  • kartka z kolorowanką (wycięta z książki w kolorowankami lub wydrukowana z internetu)
  • kredki/flamastry/farby i wszystko czym jesteście w stanie pokolorować obrazek (nawet kawa!)
  • antyrama to oprawienia waszego arcydzieła

Peeling do twarzy i ciała

peeling do twarzy

Jest teraz mnóstwo filmików jak taki wykonać. Łatwe do zrobienia, składniki proste do zdobycia, może nawet macie je w domu.

Co będzie potrzebne?

Wystarczy roztopiony olej kokosowy wymieszać z cukrem i przełożyć do ozdobnego słoiczka. Opcjonalnie można dodać ulubiony olejek zapachowy czy barwnik spożywczy dla koloru. Żeby wykonać peeling do ciała można dodać odrobinę żelu pod prysznic wtedy będzie spełniał również funkcje myjące. Gorąco polecam!

Kubek na pędzle

kubek na pędzle

Pędzle do makijażu trzeba jakoś przechowywać. dlaczego nie w rustykalnym ręcznie robionym kubku od córki/syna? Nie dość, że ładnie wygląda to jeszcze recykling zużytych opakowań! Taka ozdoba może być na różne rzeczy nie tylko pędzle.

Co będzie potrzebne?

  • umyty kubek po jogurcie/słoik
  • klej na gorąco
  • sznurek

 

Który z pomysłów podoba wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu co wy robicie dla swoich mam.