Moi znajomi mieli ostatnio wesele i przygotowałam dla nich rustykalną księgę gości oraz album na zdjęcia ze ślubu. Projekt miał być prosty, minimalistyczny, z nutą wiejskiej inspiracji. Stwierdziłam, że sprawdzi się do tego świetnie juta i koronka oraz kolorystyka biało- kremowa z dodatkiem koloru recyklingowanego papieru.

rustykalna księga gości

Jako grzbiet księgi użyłam kartony introligatorskiego o grubości 2,5mm, który przycięłam na wymiar odrobinę większy niż A4. Potem na to nakleiłam materiał biały kupiony w Ikei. Ozdobiłam taśmą jutową i koronką. Rogi zabezpieczyłam metalowymi narożnikami.

Imiona wydrukowałam na ekologicznej kartce, a następnie poprawiłam żelopisami. To dobry sposób dla osób, które nie radzą sobie zbyt dobrze w kaligrafii albo po prostu chcą mieć coś konkretną czcionką.

 

Do środka dałam kartki pochodzące z odzysku, lekko zabarwione na żółto. Nie były idealnie jednolite kolorowo, co moim zdaniem tylko dodawała klimatu całej księdze. Pomiędzy nimi dałam kalkę, żeby wpisy nie niszczyły się, w końcu taka księga ma zostać na całe życie!

Wszystkie kartki były związane sznurkiem i mocno przyklejone do ostatniej strony.

Na pierwszej kartce wydrukowałam krótki wierszyk, który przysłała mi pani młoda.

Każda kartka dodatkowo miała ozdobione dziurkaczem rogi.

DIY album na zdjęcia ze ślubu

Album natomiast zrobiłam z bazy na sprężynach i ozdobiłam w podobny sposób do księgi, a do gotowych kartek dokleiłam kalki.

 

Mam nadzieję, że wam się podobało. Zapraszam również na mojego instagrama i facebooka.