Z racji tego, że w tym roku zaczynam studia, nie robię serii back to school tylko serię o studiach. Być może będę rozwijała ją przez cały rok, w zależności czym będę miała się z wami podzielić. Dzisiaj przygotowałam dla was 5 rzeczy, które warto zrobić przed rozpoczęciem studiów.

Przygotuj swój pokój odpowiednio wcześniej.

Jeśli mieszkasz nadal z rodzicami, zrób generalny porządek w swoim pokoju, oddaj/sprzedaj stare książki, które Ci nie będą już potrzebne, posegreguj papiery jakie zostały i przygotuj się na 1 rok. Jeśli przeprowadzasz się, przystosuj swój pokój odpowiednio wcześniej, żeby móc od samego początku roku akademickiego funkcjonować na pełnych obrotach i nie martwić się, że czegoś nie zabrałeś z domu lub nie wiesz w którym kartonie jest.

Spytaj starsze roczniki w razie pytań

W obecnych czasach możemy poznać osoby ze studiów, jeszcze ich nie zaczynając. Poszukaj grupy na facebooku z twojej uczelni czy kierunku. Być może znajdą się tam też osoby z drugiego roku, które odpowiedzą na Twoje pytania.

 

Zorientuj się jaka forma notatek jest najlepsza

Jeśli lubisz robić notatki na komputerze, zorientuj się, czy wykładowcy zezwalają na to. Jeśli nie, zastanów się gdzie będziesz robić notatki – w zeszytach czy może na kartkach, które potem włożysz do segregatora. Robiąc to odpowiednio wcześnie już od pierwszego dnia będziesz móc robić notatki w najodpowiedniejszej dla Ciebie formie.

 

Wyrób sobie kartę miejską odpowiednio wcześniej

Jeśli studiujesz we Wrocławiu tak jak ja, lepiej nie czekać z wrobieniem Urbancard do początku października, bo zawsze są straszne kolejki. Zorientuj się od razu jaki bilet najlepiej będzie ci kupić. We Wrocławiu polecam semestralny.

 

Pendrive

Jeśli nosisz cały czas przy sobie pendrive i boisz się, że go zgubisz, stwórz plik tekstowy w głównym folderze pamięci USB o chwytliwej nazwie (np. Przeczytaj mnie, zaglądnij tu), a w środku dokumentu napisz dane, żeby się z Tobą skontaktować w razie zguby.

 

Mam nadzieję, że przydadzą wam się moje rady. Nie zapomnijcie wpaść na mojego facebooka oraz zostawić łapkę w górę żeby być na bieżąco i do zobaczenia w kolejnym poście o studiach 🙂