Przeprowadzka do innego miasta na studia często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wiadomo – chcemy wydać jak najmniej żeby reszta została na piwo czy pizze po zajęciach. Dlatego dziś mam dla was zestawienie 10 rzeczy, które według mnie są must have do akademika czy wynajmowanego pokoju. Niektóre z tych rzeczy mogą już być w mieszkaniu dlatego upewnijcie się najpierw czy nie musicie kupować.

Starałam się znaleźć jak najtańsze rzezy, które są dostępne w marketach w większych miastach żeby nie było problemu z ich znalezieniem. Nie skupiałam się na rzeczach biurowych i typowo na sudia, bo uważam, że to materiał na osobny post. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Jeśli chodzi o samo biurko to uważam, że One Little Smile rewelacyjnie wyczerpała temat dlatego zapraszam do jej wpisu – Domowy kąt do pracy za mniej niż 70zł

 

pokoj studenta

  1. Pościel 18,5zł – uważam, że jest to rzecz dość osobista. Oczywiście można wziąć z domu. Mimo wszysto – niezbędna.
  2. Prześcieradło 13zł  – jeśli pościel to i prześcieradło. Oczywiste 🙂
  3. Ręczniki 3zł/6zł/12zł – do rąk, do włosów i do ciała
  4. Lampka nocna 20zł – na birko albo przy łóżku – zawsze się przyda
  5. Kosz na śmieci 4zł – do pokoju na papiery itd. – MUST HAVE
  6. Nożyczki 5zł – nie tylko do papieru, przydadzą się też w kuchni i łazience.
  7. Słoiczek na przyprawy 3zł – słodki i przydatny na cukier, sól lub inne przyprawy
  8. Ścierka 1,79zł – niby nic, ale naczynia czymś trzeba wytrzeć… raz w tygodniu 😛
  9. Karton 2x 4zł – zawsze się przyda – przy przeprowadzce do spakowania rzeczy, potem do przechowywania różnych rzeczy, książek itp. Polecam conajmniej dwa. A te dodatkowo ładnie sie prezentują i mogą stać na wierzchu jako dekoracja.
  10. Pojemniczki do przechowywania żywności 5,94zł (z kartą IKEA family, którą polecam, bo jest darmowa a można coś kupić taniej) – żeby przechowywać jedzenie w lodówce, albo zabrać ze sobą na uczelnie gdy mamy do późna zajęcia.

 

185133612

Wyszło mi 20gr więcej, ale mam nadzieje, że nikomu to nie przeszkadza. Dajcie znać czy podoba wam się moja seria o studiach i czekajcie na więcej 🙂

Nie zapomnijcie wpaść na mojego facebooka i instagrama 🙂

Do następnego!