Pierwszym krokiem do stworzenia nowego projektu jest szukanie inspiracji. Czasem można znaleźć coś tak wspaniałego, że od razu można to odwzorować, innym kilka rzeczy pozmieniać. Nie ukrywam, że część z projektów na tym blogu możecie znaleźć w innych wykonaniach w internecie. Ale przecież po to to jest. Ja udostępniam to tutaj, żeby inni mogli się wzorować, a ktoś inny na swoim blogu, stronie itp. Jednak poza pojedyńczymi blogami są jeszcze portale, na których jest wiele odnośników do innych stron i dzisiaj opowiem wam o dwóch z nich.

ZSZYWKA

zszywka

Zacznijmy od tej polskiej. Na zszywce każdy może zarejestrować się (do przeglądania obrazków nie musi) i dodawać zdjęcia. Obrazki podzielone są na kategorie m.in. DIY, kuchnia, design, swięta i okazje. Wchodząc na stronę główną w lewym górnym rogu możemy wpisać interesującą nas rzecz i wyszukać. Jest to dosyć mało popularna strona w porównaniu do drugiej, ale myślę, że będzie się coraz bardziej rozwijać.

PINTEREST

pin

Pinterest jest stroną anglojęzyczną. Chociaż próbują ją spolszczyć, ja jednak uważam, że korzystając z angielskiej wersji jesteśmy w stanie znaleźć znacznie więcej. Niestety, żeby oglądać obrazki należy się wcześniej zarejestrować. Ale wydaje mi się, że warto, bo możemy tu znaleźć znacznie więcej oryginalnych pomysłów niż na zszywce. Wystarczy wpisać w pasku co nas interesuje (zalecam właśnie po angielsku) i wyskoczy nam wiele ciekawych rzeczy.

Na obu portalach możecie mnie znaleźć:

Zszywka
Pinterest

Życzę wam udanych połowów i masy inspirujących rzeczy! 🙂